• תמיכה בהליכים משפטיים: ניווט במערכת אכיפת החוק בישראל יכול להוסיף נטל מרתיע וכואב לטראומה הקיימת. אנו תומכים בקורבנות ובני משפחותיהם מהדיווח הראשוני במשטרה ועד לגזר הדין הסופי במקרים שעשויים להימשך שנים.
  • חקירות: "מגן" עובדת עם חוקרים מטעם העמותה, חוקרים פרטיים, יחידות מיוחדות של משטרת ישראל, סוכנויות אכיפת חוק בצפון אמריקה, דרום אמריקה ואירופה, וכן עיתונאים כדי לעקוב ולחשוף אנשים המהווים סכנה לקהילה. אנו מתאמים עם משרדי ממשלה שונים כדי למנוע כניסת נמלטים הבורחים מתחומי שיפוט אחרים לישראל.
  • קמפיין לשינויי חוק ומדיניות: כתוצאה מעבודתינו, אנו מעומתים עם מדיניות אשר מאפשרת לעבריינים להימנע מתביעה, ומתוקף כך, הופכת את הקהילות לפגיעות. כרגע אנו שוקדים על: הרפורמה בחוק השבות, רישום פומבי לעברייני מין, וקווי ענישה חמורים יותר לעבירות מין.
  • קרן סיוע משפטי :כאשר שורדים אינם מצליחים להשיג צדק דרך המערכת הפלילית, תביעה אזרחית יכולה להוות עבורם דרך משמעותית, אם כי יקרה, להגיע לסגירת מעגל. תביעה אזרחית יכולה גם להסיר פוגעים מינית מעמדות מנהיגות קהילתיות, ובכך לקדם אחריות ממסדית ולמקסם את בטיחות הקהילה. הקרן מאפשרת הגשת תביעה משפטית, ומשמשת גם כמשאב ע"פ הצורך עבור קורבנות או עדים לנסיעות או לעימותים יזומים. אנו גם מסייעים לנפגעים בהפניות לייצוג משפטי, תומכים בהם באופן פעיל בהליכים האזרחיים, וכן בתיקים בבתי דין דתיים.